REKLAMA
Znaleziono 8144 wyników
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotych
Grupa Enea podsumowała trzy kwartały 2025 roku. Poinformowała, że przeznaczyła już 4,4 mld zł na inwestycje – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Największe środki trafiły w odnawialne źródła energii, ale spółka rozbudowuje też infrastrukturę sieciową, rozwija nowe bloki gazowe oraz zazielenia energetykę węglową.
Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłowąartykuł
Pokaż artykuł
Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłową
Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.
Zmiany w ofercie modowej Galerii Amber w Kaliszuartykuł
Pokaż artykuł
Zmiany w ofercie modowej Galerii Amber w Kaliszu
Zarządzana przez EPP Galeria Amber znacząco wzmocniła swoją ofertę. Do grona najemców centrum handlowego dołączyły debiutujący na kaliskim rynku HalfPrice oraz innowacyjny koncept eobuwie.pl połączony z przymierzalnią MODIVO. Salon obuwniczy CCC relokował się natomiast na większą powierzchnię. Łączna przestrzeń zajęta przez najemców to niemal 3 700 mkw.
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W województwie świętokrzyskim ARP Budownictwo otworzyło nowoczesny zakład prefabrykacji betonowej [FILM]
Spółka ARP Budownictwo należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. otwiera nowoczesną fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie. Inwestycja powstanie w miejsce zakładów „Marywil”, które w 2019 r. zostały przejęte przez ARP S.A. W fabryce znajdzie zatrudnienie co najmniej 100 osób.
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant zainwestuje pod Szprotawą, w województwie lubuskim
Kolejna wielka, zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie lubuskim. Tym razem miejscowości Wiechlice pod Szprotawą, na terenie tamtejszej strefy gospodarczej. Nowym inwestorem jest globalny koncern SANHUA Holding Group Co., Ltd. Firma jest światowym liderem w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
We Włocławku powstaje nowoczesny biurowiec Tertio Ponte [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Włocławku powstaje nowoczesny biurowiec Tertio Ponte [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Włocławku, w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego, Unibep buduje nowoczesny biurowiec o nazwie Tertio Ponte. Prace na budowie trwają już od kilku miesięcy. Aktualnie kadra budowy realizuje konstrukcję prefabrykowaną obiektu.
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego, niemiecki koncern MAN uroczyście otworzył 16 maja rozbudowaną fabrykę ciężarówek w podkrakowskich Niepołomicach. Kosztem 200 mln euro firma zwiększyła moce produkcyjne polskiego zakładu z 230 aut dziennie na 2 zmiany do 300 na 3 zmiany. Zatrudnienie w fabryce wzrosło o 1500 osób. Obecnie w fabryce w Niepołomicach zatrudnionych jest 2600 pracowników.
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsce
Niestety, kolejna zła informacja dotycząca branży motoryzacyjnej w Polsce. Globalny, amerykański koncern Stellantis zdecydował się na duże zwolnienia w naszym kraju. Dotyczyć będą województwa śląskiego, a konkretnie fabryki samochodów dostawczych tej firmy, zlokalizowanej w Gliwicach.
"Miliard dla Polski". Michelin rozbudowuje fabrykę w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
"Miliard dla Polski". Michelin rozbudowuje fabrykę w Olsztynie
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk potwierdził 15 maja w Olsztynie, że fabryka Michelin nie tylko rozbudowuje się w Polsce, ale też inwestuje tu miliard złotych w rozwój. To kolejny dowód na strategiczną współpracę Polski i Francji, którą tydzień wcześniej potwierdzili premier Donald Tusk i prezydent Francji Emmanuel Macron podpisując Traktat o wzmocnionej współpracy i przyjaźni polsko-francuskiej.
Gigant branży AGD firma Beko rozwija produkcję w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Gigant branży AGD firma Beko rozwija produkcję w Radomsku
Beko Europe konsekwentnie wzmacnia swoją obecność w Polsce. Firma rozpoczęła właśnie produkcję nowego modelu zmywarki do zabudowy w zakładzie w Radomsku. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w ciągu najbliższych tygodni.
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Belgijski gigant branży dań gotowych rozbuduje fabrykę w Opolu
Belgijska spółka What’s Cooking, jeden z największych producentów dań gotowych w Europie, rozbudowuje swoją fabrykę w Opolu. Nowa część zakładu powstaje na terenie dawnej fabryki Hongbo i ma rozpocząć produkcję w 2027 roku. Firma zapowiada, że opolski zakład produkcyjny stanie się jednym z najważniejszych punktów jej działalności — zarówno w Polsce, jak i na całym kontynencie.
MES jako fundament Przemysłu 4.0: od zbierania danych do inteligentnej fabryki (Smart Factory)artykuł
Pokaż artykuł
MES jako fundament Przemysłu 4.0: od zbierania danych do inteligentnej fabryki (Smart Factory)
Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych spowodował, że tradycyjne modele produkcji ustępują miejsca nowszym, lepszym i znacznie skuteczniejszym rozwiązaniom, które gwarantują wyższą wydajność, elastyczność pracy oraz bezpieczeństwo. Opierający się na integracji systemów informatycznych, automatyzacji i analizie danych Przemysł 4.0 to dziś obowiązkowy kierunek rozwoju dla wszystkich przedsiębiorstw, które pragną utrzymywać konkurencyjność na wysokim poziomie. Istotne miejsce w tej transformacji zajmują systemy klasy MES – zaawansowane narzędzia przeznaczone do monitorowania, modelowania i zarządzania procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym.
Amerykański gigant stawia na Katowice! Rusza produkcja sensorów dla zaawansowanych dronówartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant stawia na Katowice! Rusza produkcja sensorów dla zaawansowanych dronów
Katowice zyskały kolejnego nowego, prestiżowego inwestora i nowe miejsca pracy w jednej z branż przyszłości. Amerykańska firma L3Harris Technologies uruchomiła zakład produkcyjny, który ma wzmocnić pozycję Polski w europejskim przemyśle obronnym i skrócić czas dostaw zaawansowanych systemów sensorycznych.
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej artykuł
Pokaż artykuł
Polish Innovation Labs zwiększy produkcję amunicji małokalibrowej
Rubicon Partners zainwestował w Polish Innovation Labs (PIL), polską spółkę działającą w branży militarnej i technologicznej z siedzibą i fabryką w Skarżysku-Kamiennej, w województwie świętokrzyskim. W rundzie inwestycyjnej w wysokości 10 mln zł poza Rubicon Partners wzięli udział również Fundacja Rodzinna Elephant rock Remigiusza Talarka oraz aniołowie biznesu
Japoński gigant przenosi produkcję z Niemiec do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant przenosi produkcję z Niemiec do Polski
Kolejna znana, globalna firma przenosi produkcję do naszego kraju. Japoński gigant branży maszyn rolniczych – Kubota – ogłosił strategiczną decyzję o relokacji części produkcji z Niemiec do Polski. Od 2026 roku montaż ciągników rolniczych będzie odbywać się w zakładzie w Bieruniu, co znacząco wzmocni pozycję Polski na mapie europejskiego przemysłu.
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwarty
Fabryka Norblina zyskała nową przestrzeń do organizacji wydarzeń. Event Hall to 670 mkw. powierzchni urządzonej w industrialnym stylu, przeznaczonej na eventy, które mogą zgromadzić nawet do 500 osób. Znajduje się w kinie KinoGram na poziomie +2 w budynku Galwan na terenie warszawskiego kompleksu przy ulicy Żelaznej.
Strategiczna inwestycja PGE Dystrybucja w centrum Łodzi [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja PGE Dystrybucja w centrum Łodzi [FILM]
PGE Dystrybucja uruchomiła zmodernizowaną stację 110/15/6 kV Śródmieście w Łodzi. Nowy obiekt wzmocni pewność dostaw do blisko 30 tys. miejskich odbiorców, a także umożliwi przyłączanie nowych kontrahentów. Koszt inwestycji wyniósł blisko 46 mln złotych.
Kaufland zapowiada w Polsce budowę 200 stacji ładowania aut i 40 instalacji fotowoltaicznych do końca 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Kaufland zapowiada w Polsce budowę 200 stacji ładowania aut i 40 instalacji fotowoltaicznych do końca 2024 r.
Sieć Kaufland intensywnie rozwija nowoczesne i energooszczędne narzędzia. Firma od lat korzysta z zielonej energii do zasilania wszystkich placówek, a teraz intensyfikuje swój wkład w rozbudowę i promocję proekologicznych rozwiązań. Do końca roku detalista planuje uruchomić w Polsce 191 stacji ładowania pojazdów oraz 38 instalacji fotowoltaicznych, które docelowo mają pojawić się na dachach marketów tej niemeickiej sieci.
Czas pracy Elektrowni Dolna Odra zostanie wydłużony, a wyłączenie bloków nastąpi w dwóch etapachartykuł
Pokaż artykuł
Czas pracy Elektrowni Dolna Odra zostanie wydłużony, a wyłączenie bloków nastąpi w dwóch etapach
Transformacja energetyczna wymaga odpowiedzialnych decyzji, które z jednej strony zapewnią stabilne dostawy energii w rozsądnej cenie, a z drugiej będą chronić bezpieczeństwo energetyczne całego kraju i społeczne regionów od lat związanych z energetyką. Dlatego Zarząd i Rada Nadzorcza PGE GiEK S.A. podjęły decyzję o tym, że proces wycofywania z eksploatacji bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Zgodnie z obowiązującym w Grupie Kapitałowej ładem korporacyjnym decyzję tę ostatecznie uchwałą zaakceptował Zarząd PGE S.A.
REKLAMA